poniedziałek, 6 sierpnia 2012

POLSKA - DOM ZŁY | 11.08Wojciech Smarzowski wyrasta na najważniejszego polskiego reżysera ostatnich lat. Nie tylko ze względu na jego hipnotyczny styl ale przede wszystkim na temat, który porusza.

Smarzowski wydaje się nie mieć litości dla Polski i Polaków. Jego obrazy, boleśnie realistyczne i surowe są jak zwierciadło, które pokazuje nam najboleśniejsze aspekty skrzętnie chowane zazwyczaj pod grubym makijażem.

Na szczęście traumatyczne sesje jakimi są filmy Smarzowskiego maja wymiar oczyszczający zarówno dla twórcy jaki i dla widzów. Niemal jak na Freudowskiej kuracji, w której sięgamy do głębokiego dzieciństwa lub do strasznych wydarzeń, które spychamy w podświadomość. Reżyser pokazuje nam wszystko co nas boli w surowym ascetycznym stylu przez co nie rozpraszamy się. Przeżywamy wszystko do głębi wychodząc z kina bardziej świadomymi siebie.

Przy okazji filmów Wojciech Smarzowskiego chlelibyśmy zastanowić się nad obrazem Polski we współczesnym kinie polskim. Czy z filmów ostatniej dekady płynie spójny obraz Polski czy jest miły obrazek czy raczej wstydliwy? Zapraszamy do dyskusji.


POLSKA - DOM ZŁY

11 sierpnia
Godz. 20:00

"WESELE"
 zwiastun
"DOM ZŁY"
zwiastun
"RÓŻA"
zwiastun

Karnet na 3 filmy: 19 zł ulgowy 24 zł normalny.
Bilet na jeden seans 11 zł ulgowy 14 zł normalny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz