piątek, 6 lipca 2012

NOC Z OBCYMI | 28-29.07

W 1979 roku sir Ridley Scott stworzył najlepszy horror s-f, jaki miał kiedykolwiek powstać. "Obcy - 8 pasażer Nostromo" jest obrazem niemal doskonałym - działa na uczucia, zmysły, zachowania widzów, posiada niesamowitą, gęstą atmosferę i przynosi wielką przyjemność, płynącą z rozkoszowania się tym dziełem. Napisać że to film kultowy to mało. Jest to rozpoczęcie jednego z najciekawszych wątków w historii kina, który doczekał się już 5 odsłony. Premiera "Prometeusza" (20 lipca) stała się punktem wyjścia do przypomnienia pierwszych 3 części serii a fakt że reżyseruje ją sam R. Scott, przyczynkiem do pokazania mało znanego debiutu tego genialnego twórcy ("Pojedynek") oraz jego najważniejszego dzieła s-f, "Łowcy androidów". Bogactwo tego przeglądu mówi samo za siebie.
 
28.07  g. 20:00
"Obcy. 8 pasażer Nostromo"
Zobacz zwiastun.  
"Obcy. Decydujące stracie" 
Zobacz zwiastun  
"Obcy 3"
Zobacz zwiastun 

29.07  g. 18:00 i 20:15
"Pojedynek" (debiut R. Scotta) 
Zobacz zwiastun
"Łowca androidów"

Karnet na całość................................ 45/40 zł (przedsprzedaż od wtorku 24 lipca)
Bilet na pojedyncze sense 28.07........ 11/14 zł 

UWAGA!

Na filmy "Łowca androidów" oraz "Pojedynek" nie będzie oddzielnej sprzedaży biletów. 
Wstęp tylko z karnetem.Opisy:

 "Obcy. 8 pasażer Nostromo"

 Kosmos. Odległy wszechświat. Grupa siedmiu członków załogi przebywa w stanie hibernacji. Ich sen przerywa sygnał S.O.S nadawany z planety LV-240. Kapitan Dallas, dowódca statku, zarządza zejście na niezbadaną planetę w ramach akcji ratunkowej. Jeden z członków załogi, niejaki Kane, zostaje zaatakowany przez nieznane stworzenie, który rzuca mu się na twarz i zaciska wokół szyi. Załoga zabiera Kane'a na pokład. Od tej chwili ich podróż przeradza się koszmar. Sygnał S.O.S nadawany z nieznanej planety okazuje się ostrzeżeniem, lecz już za późno... Załoga otrzymuje nowego, niechcianego pasażera, ósmego pasażera "Nostromo".  "Obcy. Decydujące stracie"

 Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej oficer Ellen Ripley zostaje odnaleziona. Na stacji kosmicznej dowiaduje się, że "firma" wysłała dużą grupę kolonistów na planetę, z której załoga Nostromo wniosła na pokład obcego. Przerażona próbuje interweniować, jednak bez skutku. Nikt jej nie wierzy, zaś jej przeżycia są uznawane za wymysły. Kiedy wydaje się, że wszystko wraca do normy z bazy osadników przestają nadchodzić wiadomości. Oficer Ellen Ripley wyrusza wraz z oddziałem komandosów i pracownikiem "firmy" na planetę. Jednak horror, który tam zastaną, nie śnił im się w najgorszych koszmarach....

 "Obcy 3"

 Fiorina 161, zakażona przez wszy planeta, na której znajduje się więzienie pod zaostrzonym rygorem dla najgorszych złoczyńców. W tą zdominowaną przez mężczyzn komunę wkracza por. Ripley, a wraz z nią nieprzyjazny gość. Kolejny raz Ripley staje naprzeciw śmiertelnemu wrogowi, ale tym razem pozbawiona wszelkich zdobyczy techniki czy jakakolwiek broni, uzbrojona jedynie w umysł. 

"Pojedynek"

Strasburg, rok 1800. Napoleon Bonaparte został władcą Francji. Porucznik Armand d'Hubert (Keith Carradine) dostaje zadanie, by odnaleźć porucznika Gabriela Ferauda (Harvey Keitel) i przekazać mu informację od dowództwa, że jest osadzony w areszcie domowym. Awanturniczy Feraud uważa, że został znieważony jego honor i wyzywa d'Huberta na szable. Tak rozpoczyna się ciągnący przez całą kampanię napoleońską pojedynek. Tylko trzy powody umożliwiają odstępstwo od niego. Po pierwsze, nie można walczyć z kimś, gdy się jest w różnych miejscach, po drugie, gdy żołnierze są innego stopnia, naruszenie dyscypliny oraz wówczas, gdy państwo jest w stanie wojny."Łowca androidów" 

 Film "Łowca androidów" opowiada o historię Ricka Deckarda - jednego z Łowców Androidów. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Byli oni owładnięci panicznym strachem przed nieuchronną śmiercią i za wszelką cenę starają się dotrzeć do ich konstruktorów - jedynych ludzi mogących przedłużyć ich życie. Replikanci zostali bowiem zabezpieczeni przed długotrwałym życiem ze względu na rozwijające się w nich uczucia. Specjalny oddział policji - tytułowi "Łowcy Androidów" - są detektywami, którzy mają za zadanie odnaleźć i wyeliminować zbiegłych androidów. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2019 roku gdy jeden z najlepszych Łowców zostaje ranny podczas wykonywania testu Voigta-Kampffa na jednym z androidów i właśnie Deckard przejmuje jego zadanie - wyeliminowanie zbiegłych androidów typu Nexus-6.

Opisy z www.filmweb.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz