czwartek, 5 lipca 2012

GORĄCY TOWAR vol. 1 | 14.07 g. 20:00

Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Luis Buñuel, Ingmar Bergman, Federico Fellin, Stanley Kubrick, Jean-Luc Godard, czy Roman Polański. Dziś kinowi klasycy, kiedyś młodzi, początkujący zbuntowani filmowcy. Ich dziś najsłynniejsze obrazy niejednokrotnie dzieliły współczesną im widownię. Dla jednych były objawieniem, dla innych niedojrzałym chłamem. Dopiero z czasem ich dzieła zastygły w pomniki X muzy. W krótkiej, acz intensywnej historii filmowej sztuki każda dekada ma swoich kanonicznych twórców. No właśnie, czy każda? Czy we współczesnym kinie debiutują, dojrzewają i tworzą przyszli klasycy? Z pewnością!

Maraton filmowy podsumowujące najciekawsze debiutu ostatnich 2/3 lat. Część 1 to ostatnie filmy Nicolasa Vindinga Refna ("Drive") oraz Xaviera Dolana ("Zabiłem swoją matkę", "Wyśnione miłości").  


WYŚNIONE MIŁOŚCI

"Wyśnione miłości" to pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Od spotkania do spotkania, od jednej wspólnie spędzonej chwili do drugiej Francis i Marie staja się coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zmienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucia Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.


Reż. Xavier Dolan
Zobacz zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=VXW0IGh4z7Q


DRIVE

Są mężczyźni, którzy wolność mają wpisaną w DNA. To oni jednym spojrzeniem potrafią złamać kobiece serce i sprawiają, że nie można o nich zapomnieć. Przyciągają jak magnes tajemniczym uśmiechem i obietnicą niebezpiecznej przygody. Takim mężczyzną jest Driver, chłopak, który za dnia pracuje jako kaskader, a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich "love story" pisane będzie czystą adrenaliną. Trzymający w napięciu jak "Bullitt", rozgrzeje publiczność nie tylko rykiem silników, ale przede wszystkim gorączką uczućReż. Nicolas Winding Refn
Zobacz zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=2FzxxYRLM1E


 
ZABIŁEM SWOJĄ MATKĘ

Bohaterem filmu jest 16-letni Hubert, który po rozwodzie rodziców mieszka z matką, a ojca widuje sporadycznie. Artystyczne talenty Huberta zwracają uwagę nauczycielki języka francuskiego. W ten oto sposób rodzi się przyjaźń dwóch osób, które połączyły bolesne doświadczenia w relacjach z rodzicami. Hubert ma też chłopaka – Antonina, lecz ukrywa ten fakt przed matką. W końcu jednak kobieta odkrywa skrywaną przez syna tajemnicę… "Zabiłem moją matkę" to historia oparta na biografii autora. Opowiada o paradoksie dojrzewania. Młody człowiek marzy o dorosłości i autonomii. Podważa świat wartości rodziców i buntuje się przeciw ich władzy, a jednocześnie nadal pragnie ich bezwarunkowej miłości oraz tęskni za dawną bliskością. Z tych paradoksów rodzi się frustracja, która prowadzi do nieustannych kłótni, zawodów, niespełnionych oczekiwań i wzajemnych niesnasek.Reż. Xavier Dolan
Zobacz zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=xr81evxUgnQKarnet na 3 seanse.............. 25/19 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz