piątek, 25 maja 2012

MACHINA MUZYKI - CONTROL NA NASZYM EKRANIE.

Jak robić muzykę by ktoś ją usłyszał? Jak promować płytę by ktoś ją kupił? Jak zorganizować koncert by ktoś na niego przyszedł? To pytania przed którymi co roku stają tysiące muzyków, organizatorów i promotorów muzyki. Próby odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy całodniowego panelu „Machina Muzyki – Sztuka Zarządzania Dźwiękiem”, który odbędzie się 26 maja w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury.

Przemysł muzyczny jest potęgą generującą w skali świata miliardowe wpływy. Wielkie gwiazdy mogą liczyć na wielkie gaże i popularność. Ale gwiazd może być tylko kilka, a wystarczy nawet pobieżne przeglądanie internetu by zorientować się, że muzykę tworzą dziś dziesiątki, może i setki tysięcy zespołów i wykonawców.

Pomysłodawczynią panelu jest Małgorzata Dziemitko – Gwiazdowska, muzyk, dziennikarka i producentka wydarzeń muzycznych. Postanowiła ona zaprosić do bydgoskiego MCK ludzi, którzy praktycznie działają na polskim i regionalnym rynku muzycznym od wielu lat. Wiedzą już jak przy istniejącym ogromie propozycji i bogactwie oferty muzycznej przetrwać na rynku, jak tworzyć dźwięki w domowych warunkach, aby ktoś się nimi zainteresował, jak organizować wydarzenia aby zobojętniała publiczność, pojawiła się na koncercie?

Czego możemy się spodziewać? „Będą goście, doświadczeni zarówno w tworzeniu wydarzeń muzycznych, promocji, kontaktów z mediami czy młodzi przedsiębiorcy, którzy podzielą się osobistą praktyką w radzeniu sobie na rynku muzycznym” – mówi Dziemitko – Gwiadowska.

Spotkanie otworzy więc wykład Alexandra Webb’a z Buckinghamshire New University o marketingu w muzyce. W dyskusji panelowej na temat „Jak promować wydarzenia muzyczne?” wezmą udział m.in. Paweł Rychert z Pchełek, Krzysztof Świstak Rogalski z KLUBU FADO, Sławek Janicki z KLUBU MÓZG, Filip Lewandowski i Grzegorz Całka z FORMACJI KLITA, Kamil Rogalski z z Agencji CEEBER, Michał Tadeusz Gajewski z AGENCJI POWSINOGA, Rafał Skiba z 21 MUSIC STUDIO, Bartosz Rusinowski właściciel firmy LUBISZTO!, Janek Świerkowski z INSTYTUTU B61, Tomasz Cebo z KLUBU NRD, Jarosław Kanter z SNOWDESIGNERS oraz ARYSTO MUSIC czyli Daniel Drwęcki i Michał Ignatowicz.

„Początkujący manager, ma niewielkie pojęcie o tym, jak działają firmy fonograficzne, netlabele, czy też studia nagrań. Nie wie jak organizuje się koncert, ile minut powinien mieć utwór aby emitowano go w radiu, ani też jak sprawić aby płyta pojawiła się w tzw. dobrych sklepach muzycznych” – dodaje organizatorka Panelu.

Oprócz dyskusji spotkanie w MCK-u obejmie warsztaty z zakresu korzystania z oprogramowania do rejestracji i komponowania dźwięku (Ableton, Cubase), prezentację profesjonalnego studia nagrań, projektu Audiowizje z Torunia oraz specjalnego pokazu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z zakresu wykorzystania programu Pro Tools w realizacji dźwięku. Na pewno będzie to doskonała możliwość do wymiany doświadczeń, opinii oraz kontaktów. Całodniowe „panelowanie” zakończymy filmem „Control” w Kinie Orzeł oraz koncertem zespołów 3moonboys, Niski Szum i Columbus Duo w Pianoli.

Program:

10:00 START
10:15-10:45 WYKŁAD: /MARKETING I PR W PRZEMYŚLE MUZYCZNYM/
ALEXANDER WEBB (BUCKS NEW UNIVERSITY)
*WYKŁAD W J.ANGIELSKIM

10:45–11:00 PRZERWA KAWOWA
11:00–12:30 PANEL: /JAK DZIAŁAĆ NA RYNKU MUZYCZNYM/
Marketing Mix i mix promocyjny w procesie organizacji imprez oraz
działalności artystyczno-gospodarczej.

12:30-12:45 PRZERWA KAWOWA
12:45-13:00 PREZENTACJA: /AUDIOWIZJE/

13:00-13:30 PREZENTACJA: /WŁASNE SME W PRZEMYŚLE MUZYCZNYM/
STUDIO NAGRAŃ Q, TOMASZ HORN, THE CUTS

13:50-15:00 WARSZTATY: /HOME RECORDING/

15:00-15:40 PREZENTACJA: /WYKORZYSTANIE PROGRAMU PRO TOOLS
W REJESTRACJI DŹWIĘKU/

16:00-18:00 PRZERWA OBIADOWA (WE WŁASNYM ZAKRESIE)
18:00-20:00 FILM: /JOY DIVISION NA DUŻYM EKRANIE KINA ORZEŁ/
FILM „CONTROL” – REŻ. ANTON CORBIJN

21:00 KONCERTY: /3MOONBOYS, EMITER, COLUMBUS DUO/
KONCERTY ODBYWAJĄ SIĘ W PIANOLI, UL. JAGIELOŃSKA 2
*DARMOWY WSTĘP ZA OKAZANIEM WEJŚCIÓWKI ROZDAWANEJ
PODCZAS PANELU

*WYKŁADY, PANEL, PREZENTACJE, SEANS FILMOWY ORAZ WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ W MIEJSKIM CENTRUM
KULTURY, UL. MARCINKOWSKIEGO 12
* KONCERTY ODBYWAJĄ SIĘ W PIANOLI, UL. JAGIELOŃSKA 2


„Machina Muzyki – Sztuka Zarządzania Dźwiękiem”
Data: 26.05.2011, sobota
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury
Wstęp: WOLNY, obowiązują zapisy mailowe
.

Więcej informacji: www.mok.bydgoszcz.pl oraz www.facebook.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz