poniedziałek, 23 kwietnia 2012

"Majówka w kinie Orzeł i konkurs"

Kino Orzeł wprowadza dwa kolejne tytuły do swojego repertuaru. Będzie to "Pina" Wima Wendersa oraz "Nagroda" Pauli Markovitch ze zdjęciami Wojciecha Staronia. Co za tym idzie uruchamiamy konkurs. Do wygrania dwie podwójne wejściówki na film "Pina" (premiera 29.kwietnia). 

Szukamy hasła przewodniego dla kina Orzeł.

Wysyłacie swoje propozycje na adres: kino@mok.bydgoszcz.pl do piątku 27. kwietnia.

Opisy:

"Pina"
29.04 - 09.04


reż. Wim Wenders, dokumentalny musical (106 min), bilety 14/11 zł

Pina nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości - uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki -Święto wiosny, Vollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.
Zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=nRQcvcBGf9M


"Nagroda"
29.04 - 04.05

 

reż. Paula Markovitch, dramat (115 min), bilety 14/11 zł
To autobiograficzna historia - zaznacza Paula Markovitch - Jej akcja rozgrywa się w miejscach, które pamiętam z dzieciństwa. Powracam do nich w snach. To wrogie czasy. Zatopiona w trudnych wspomnieniach autorki historia przybiera formę niespokojnej impresji osadzonej w latach 70. w targanej faszyzmem Argentynie. Siedmioletnia Ceci skrywa sekret, którego wyjawienie może kosztować życie całą jej rodzinę. Dziewczynka nie zdaje sobie sprawy z jego istoty. Czy uda jej się zachować milczenie? Debiut pełnometrażowy mieszkającej w Meksyku reżyserki jest połączeniem antymanifestu wymierzonego w kult zbrojnej siły i politycznej dyktatury z obyczajowym dramatem jednostki. Dominuje w nim atmosfera dorastania w miejscu nieprzyjaznym, zbudowana w dużym stopniu na wspaniałej pracy kamery Wojciecha Staronia, która została nagrodzona na Berlinale w 2011 rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz